Bizi takip edin

Haber

‘Sivil vurmak kanda’ değil; anti-Kürt savaş politikasında olur!

->

-> 845

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Efrin’e giden sivillerin yer aldığı konvoya dönük 22 Şubat’ta yapılan saldırıda, ‘sivillerin vurulmadığını’ ileri sürdü. Daha da ileri giden Erdoğan, 2006 yılında emrindeki polise ve askere ‘kadın da olsa çocuk da olsa gereğini yapın’ emri vermesini ve AKP döneminde devlet şiddetiyle katledilen sadece 300’e yakın çocuğu unutmuş gibi yaparak ‘bizim kanımızda sivilleri vurmak yok’ iddiasında bulundu.

Maraş’ta konuştu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin 6. Olağan Kongresi için Maraş’a geldi. Kongre öncesi halka hitaben konuşan Erdoğan, 22 Şubat günü Efrin’e giden sivillerin yer aldığı konvoya yönelik TSK’ye ait savaş uçakları tarafından Halep-Efrin karayolu üzerinde yapılan saldırıya değindi.

Kanda olmaz politikada olur!

Saldırıda sivillerin öldürülmediğini iddia eden Erdoğan şöyle konuştu: “Dün tüm askerlerimizi secdede gördüm. Birileri ne diyor, ‘Sivilleri vuruyorlar.’ Vicdansızlar, edepsizler, ahlaksızlar. Bizim kanımızda sivilleri vurmak yok ama sizin kanınızda var. Siz, 10 bin kilometreden buralara niçin geliyorsunuz? Bizim 911 kilometre sınırımızda, sınırımızı koruma sorumluluğumuz var. Kimse kalkıp da ‘Niçin bu sınırları koruyorsunuz ‘ diyemez. Korumaya devam edeceğiz. Saldıranlara da hesabını sormaya devam edeceğiz. Şunu kimse unutmasın, bu ülke, millet, asker ‘korkaklar ordusu’ değildir. ‘Korkaklar ülkesi’ değildir. Şu anda da bu hesabı onun için soruyoruz”

HABER MERKEZİ