Bizi takip edin

Haber

Gözaltı furyası sürüyor: En fazla bir-iki gün kalırlar

->

-> 636

Newroz öncesi Hatay ve Wan’da yapılan polis operasyonlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Hatay’da 27 kişinin gözaltına alındığı operasyon sırasında polislerin, ‘Merak etmeyin en fazla bir-iki gün kalırlar’ dediği belirtildi

Hatay’ın Dörtyol, İskenderun ve Payas ilçelerinde bu sabah çok sayıda eve eş zamanlı baskın düzenlendi. Newroz öncesi yapılan baskınlarda evlerin aranmasının ardından DBP İl Eşbaşkanı Abdurrahim Şahin, DBP İskenderun İlçe Eşbaşkanları Fatma Güneş ve Nedim Kaya, EMEP İl Başkanı Mevlüt Bulgur, EMEP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Gülşen, Eğitim Sen İskenderun Şube Başkanı Ali Karadaş, Sosyalist Yeniden Kurtuluş Partisi (SYKP) İskenderun ilçe yöneticisi Belgin Ayrancı, HDP ilçe yöneticileri Aysel Eşiyok, Feyruz Gör, Şirin Aydın, Gülabi Er ve Doğan Bozkurt, İnsan Hakları Derneği (İHD) İskenderun ilçe yöneticileri Mahmut Aydıncı ve Reşat Kızılay ve Hasan İlhan, Ömer Uygun, Hülya Ateş ve Musa Alan ile isimleri öğrenilemeyen 9 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 27 kişinin İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğu öğrenildi.

Öte yandan baskın yapılan bir evde polisin operasyonun Newroz’la ile ilgili olduğunu belirtip, “Merak etmeyin en fazla bir iki gün kalırlar” dediği aktarıldı.

Wan’da öğrenci evine baskın: 20 gözaltı

Wan’da da sabah saatlerinde Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrencilerine yönelik ev ve üniversitenin öğrenci yurduna yapılan baskınlarında şuan kadar 20’a yakın öğrencinin gözaltına alındığı bildirildi.

Gözaltına alınanlardan ismi öğrenilen kişiler şöyle; Viyan Çiftçi, Serhat Yavuz, Ramazan Yiğit, Mehmet Ağdeve ile soy isimleri öğrenilemeyen Mehmet, Yunus, Ahmet, Bayram.

Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen öğrencilerin Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde tutuldukları belirtildi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: MA