Bizi takip edin

Haber

22 gündür kayıp olan kadını eşi katletmiş

->

-> 1.475

22 gündür kayıp olan 28 yaşındaki Gül Gülizar Ayalp’in eşi Kemal Ayalp tarafından katledildiği ortaya çıktı

Gumgum’un (Maraş) Bazarcix (Pazarcık) ilçesine bağlı Narlı Mahallesi’nde 22 gün önce Gül Gülizar Ayalp’ten (28) haber alamayan ailesi jandarmaya başvuruda bulundu. Ailenin başvurusu üzerine Ayalp’in eşi Kemal Ayalp ve arkadaşı olduğu ileri sürülen Güler Ö.’nun gözaltına alındığı, ancak serbest bırakıldığı öğrenildi.

22 gün sonra cesedi bulundu

Bugün sabah saatlerinde Antep’in Şehitkamil ilçesi Bağbaşı Mahallesi yanında bulunan mezarlığın üst kesimindeki çalılıklar arasında bir kadın cesedi ihbarını değerlendiren jandarma, bulunan kadın cesedini otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırdı. Cesedin sağ elinde bulunan yüzük içerisinde Kemal yazısının görülmesi üzerine Adli Tıp Kurumu’na gelen Gül Gülizar Ayalp’in ablası Ayşegül Efilti, cenazenin kardeşine ait olduğunu teşhis etti.

Eşini katletmiş

Ayalp’in cansız bedeninin bulunması sonrası yeniden gözaltına alınan Kemal Ayalp’in arkadaşı olduğu iddia edilen Güler Ö. cinayeti itiraf etti. Olay günü Kemal ve eşi Gül Gülizar Ayalp ile beraber arabayla dolaştıklarını belirtti. Bağbaşı Mahallesi’ndeki mezarlığın yan tarafına geldiklerinde Kemal Ayalp’in pompalı tüfek ile eşini öldürerek, cenazesini de mezarlığın içindeki çalılıkların arasına sakladığını itiraf etti.

Olaydan sonra aracı satmış

Eşinin öldürülmesiyle ilgili aranan Ayalp’in otomobilini ise olaydan hemen sonra sattığı öğrenildi. Satılan otomobili bulan jandarma, araçta yaptıkları incelemede kan ve pompalı av tüfeğinden çıkan saçma izlerine rastladı.

Antep / MA