Bizi takip edin

Haber

Ferhat Tunç için ceza talebi

->

-> 1.023

Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlar nedeniyle Sanatçı Ferhat Tunç hakkında açılan davanın 2’nci duruşması görüldü. Savcı, Tunç’un ‘Zincirleme şekilde örgüt propagandası yaptığı’ iddiasıyla cezalandırılmasını istedi

Sosyal medya hesabında 2015 ve 2016 yıllarında yaptığı paylaşımlar gerekçe gösterilerek Sanatçı Ferhat Tunç hakkında “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla açılan davanın 2’nci duruşması İstanbul 36’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tunç ve avukatının hazır bulunduğu duruşma kimlik tespitiyle başladı.

‘Zincirlenme örgüt propagandası’

Ardından esas hakkındaki mütalaasını mahkemeye sunan savcı, Tunç’un yaptığı paylaşımların bir bütün olarak değerlendirildiğinde, “Zincirleme şekilde örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla cezalandırılmasını istedi.

Mütalaaya karşı söz alan Avukat Ercan Kanar, savunma için ek süre talebinde bulundu. Tunç ise paylaşımların 2 yıl önce yapıldığını belirterek, “İyi niyetle hazırlanmış bir iddianame değil. Hukukta karşılığı ceza olmamalıydı. Gerçek bir hukuk devletinde bunlar bir ifade beyanıdır. Mevcut iktidarın hoşuna gitmeyebilir” diye konuştu.

Kanar’ın talebini kabul eden mahkeme heyeti, duruşmayı 3 Mayıs’a erteledi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: MA